תיירות בדרום השרון

יער חורשים

אם אתם מחפשים אזור לנופש, לפיקניק, לטיול מוצל, לפינת טבע עם ציוץ ציפורים, או לטיול משפחתי – יער חורשים הוא היעד שלכם. 2,000 דונם מיוערים עם שבילי ג'יפים, שבילי עפר טובים לכל רכב, שבילי הליכה ולא מעט "סינגלים" לרכיבת אופני הרים.

יער חורשים הוא יעד נפלא ונעים  לביקור וטיול בכל עונות השנה בלי יוצא מן הכלל.

מדי פעם מקיימים ביער כל מיני אירועים נחמדים כמו תחרויות ניווט ע"י איגוד הניווט הארצי, תחרויות ריצה, ושלל אירועי הפנינג שונים מטעם המועצה או הישובים בתחומה. חובבי סוסים אוהבים את היער כיעד לטיולים רכובים. בחורף גשום וסוער ערוץ נחל קנה זורם בו.

באביב היער שופע פריחה! תוכלו למצוא כלניות, נוריות, פרגים, צבעוני, רקפות, אירוסים ועוד!

היער המשתרע על גבעה יפהפייה בשיפולי השומרון, הצופה לאזור השרון ממערב ועד לים, וצמוד קו הירוק, ממזרח – מוקף בישובים כפריים וישובים עירוניים והנו אתר חשוב לשמירת הטבע הארצית כחלק מהמסדרון האקולוגי של מדינת ישראל כולה!

הוא ממוקם בין הישובים הקהילתיים מתן ונירית מצפון וממערב, לבין קיבוץ חורשים וערוץ נחל קנה, שהוא מיובלי הירקון, מדרום, במרכז היער בחלק הנמוך שלו לצד ערוץ נחל קנה תמצאו מתחם גדול ומרוכז בשולחנות פיקניק לשירותכם.

הכניסה הראשית ליער היא דרך קיבוץ חורשים – תעקבו אחרי השילוט המכוון ל"חניון הסוסים". חניון הסוסים כשמו כן הוא – נועד למטיילים הרכובים על סוסים, כשבתוכו מותקנים מתקנים לקשירת הסוסים בעת חניה. היער מתוחזק באמצעות קק"ל.

קישורים:

כתובת:

חורשים

מסלול סובב דרום השרון